موسسه استاندارد و اندازه گیری کشورهای اسلامی (SMIIC)، به عنوان مکانیزمی برای هماهنگی استانداردها و تهیه استانداردهای جدید و رفع موانع فنی بین کشورهای سازمان کنفرانس اسلامی (OIC) ایجاد شده است. این موسسه به منظور تسریع در تبادل مواد، کالاهای تولیدی و محصولات در میان کشورهای عضو، طرح های صدور گواهینامه و اعتبار را اجرا می کند.

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران (ISIRI) که بعد ها به سازمان ملی استاندارد ایران تغییر نام داد یکی از اعضای فعال SMIIC در کمیته های فنی ذیل است.

TC1 – مسائل غذایی حلال

شرایط عمومی تغذیه حیوانات حلال؛ آزمون برای اطمینان از عدم وجود منابع مستحصل از خوک در محصولات غذایی و آرایشی؛ آزمایش تشخیص اتانول در محصولات غذایی و مواد آرایشی.

TC2 – مسائل آرایشی و بهداشتی حلال

به طور کلی استاندارد سازی در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی، با تمرکز بر تحقق نیازهای حلال، درکنار پارامترهای ایمنی و کیفیت انجام می شود.

TC3 – مسائل محل ارائه خدمات

استاندارد سازی اصطلاحات و مشخصات خدمات ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات، از جمله فعالیت های مرتبط و الزامات مکان ها، امکانات و تجهیزات مورد استفاده آنها با رعایت اصول و اخلاق اسلامی.

TC4 – بهره وری انرژی و انرژی های تجدید پذیر

فعالیت های استاندارد سازی (با توجه به استانداردهای محلی و جهانی تهیه شده به منظور پشتیبانی از بهره وری انرژی و فرآیندهای انرژی های تجدید پذیر در زمینه های مرتبط) در حوزه بهره وری انرژی و انرژی های تجدید پذیر؛ هماهنگی و / یا تهیه و صدور استانداردهای مرتبط.

TC5 – گردشگری و خدمات مرتبط

استاندارد سازی در زمینه گردشگری شامل اصطلاحات و مشخصات خدمات ارائه شده توسط صنعت گردشگری با رعایت اصول اسلامی.

TC6 – محصولات کشاورزی

استاندارد سازی در زمینه محصولات کشاورزی، باغی و لبنی، محصولات غذایی دام، محصولات مرغداری و پرورش زنبور عسل، محصولات خوراکی جنگلداری و کلیه محصولات پرورش یافته یا تولید شده در مزارع و محصولات فرآوری شده یا تولیدی. نمونه گیری، روش های آزمایش و تجزیه و تحلیل، مشخصات محصول، مدیریت کیفیت و ایمنی غذا و خوراک و الزامات بسته بندی، ذخیره سازی و حمل و نقل.

TC7 – حمل و نقل

استاندارد سازی در زمینه حمل و نقل با تمرکز بر موضوعات زیر:

ایمنی وسایل نقلیه – ایمنی در جاده ها – ایمنی در راه آهن – حمل مواد غذایی فاسدشدنی و تجهیزات ویژه ای که برای این حمل و نقل استفاده می شود

TC8 – چرم و مواد دباغی

استاندارد سازی در زمینه چرم و مواد دباغی مطابق با احکام و اخلاق فقه اسلامی.

TC9 – منسوجات و محصولات مرتبط

استاندارد سازی در زمینه منسوجات و محصولات مرتبط با رعایت اصول اسلامی.

TC10 – زنجیره تأمین حلال

استاندارد سازی در زمینه زنجیره تأمین حلال از جمله حمل و نقل، انبارداری / ذخیره سازی و خرده فروشی، که بر اساس قوانین و اخلاق فقهی اسلامی فرآیند تولید محصولات حلال را شامل می شود.

TC11 – سیستم های مدیریت حلال

استاندارد سازی در زمینه سیستم های مدیریت حلال که توسط سازمان ها اجرا می شود و محصولات یا خدمات حلال را بر اساس قوانین و اخلاق فقه اسلامی ارائه می دهد.

TC12 – حمل و نقل کالاهای خطرناک

استاندارد سازی در زمینه حمل و نقل کالاهای خطرناک با توجه به طراحی، ساخت، بازرسی، آزمایش، مارک گذاری، بهره برداری و حمل و نقل واحدهای حمل و نقل کالاهای خطرناک

TC13 – جواهرات

استاندارد سازی در زمینه جواهرات شامل آلیاژهای جواهرات مانند طلا، نقره، پلاتین و سنگهای قیمتی.

TC14 – نفت و محصولات وابسته

استاندارد سازی در زمینه نفت و محصولات مرتبط شامل اصطلاحات، طبقه بندی، الزامات، مشخصات، روش های نمونه گیری، اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و آزمایش.

TC15 – کمیته اصطلاحات

استاندارد سازی اصطلاحات و تعاریف، منابع، فن آوری ها و خدمات مربوط به اصطلاحات، ترجمه، تفسیر و سایر فعالیت های مبتنی بر زبان در جامعه اطلاعاتی چند زبانه مورد استفاده در استانداردهای OIC / SMIIC.

TC16 – مسائل دارویی حلال

استاندارد سازی در زمینه داروهای حلال شامل تولید و استفاده از داروها بر اساس قوانین و اخلاق اسلامی

شرکت تحقیقات بازاریابی راهبر بازار همواره می کوشد تا با ارائه بروز ترین آمارها، نقش خود را بعنوان مرجعی برای داده های لازم در برنامه های بازاریابی کسب و کارها بخوبی ایفا نماید. نیازهای اطلاعاتی در کسب و کار خود را با موسسه راهبر بازار در میان بگذارید و از مشورت رایگان در این زمینه بهره مند شوید.

سفارش پروژه تحقیقات بازاریابی

5764555557645000

info@rahbarbazaar.com

منبع:

www.smiic.org  The Standards and Metrology Institute for Islamic Countries

1 - 2 - 3 - 4 - 5
این پست را به اشتراک قرار دهید