خانه  >    مشاوره استراتژیک بازار

مشاوره استراتژیک بازاریابی

ما در راهبر بازار طی سالیان متمادی با شرکت گسترده در فعالیت‌های پژوهشی و با بهره‌گیری از روش‌های کمی و کیفی، تجارب موفق پرشماری را در زمینه‌ی «تحقیقات بازار» رقم زده‌ایم. همچنین، در سال‌های گذشته در زمینه ارائه‌ مشاوره و تدوین استراتژی برای سازمان‌هایی که به دنبال گرفتن تصمیماتی کلان، آینده‌نگر و بر پایه‌ی اهداف برگرفته از نتایج پژوهش‌های علمی بوده‌اند نیز فعال بوده‌ایم. با این حال، تا کنون توان فعالیت ما در ارائه این نوع از خدمات، با حجم نیازهای مشتریانمان، متناسب نبوده است. امروز مفتخریم که در همکاری راهبر بازار با «موسسه مشاوره استراتژیک رشد آرگوس»، به ابزارهایی علمی و روش‌هایی انحصاری و نوین مجهز شده‌ایم و در اجرای «تحقیقات مشاوره استراتژیک» نیز توانمندی‌های لازم را کسب نموده‌ایم.

مشاوره استراتژیک بازاریابی به صورت کلی بر برنامه‌ریزی‌های طولانی‌مدت، و جهت‌گیری کلی فعالیت‌های بازاریابی یک سازمان تمرکز دارد. این مشاوره ابعاد متفاوتی مانند چشم‌انداز بازار، عرصه‌ی رقابت (محلی،کشوری و بین المللی) و توانایی‌های موجود و بالقوه یک سازمان را برای طراحی استراتژی‌هایی که ضامن رشد و نفوذ هرچه بیشتر سهم محصولات آن در بازار می‌‌باشند، مورد بررسی دقیق قرار می‌دهد.

سوالاتی که مشاوران استراتژیک به آن‌ها پاسخ می‌دهند معمولاً از جنس زیر هستند:

  • چگونه برند خود را در بازار اشباع‌شده متمایز کنیم؟
  • برای گسترش برندمان در چه بازارها یا بخش‌های جدیدی می‌توانیم وارد شویم؟
  • چگونه باید سبد محصولاتمان را با اهداف بلندمدت تجاری خود هماهنگ کنیم؟
  • چگونه اهدافی پایدار، و دست‌یافتنی را برای افزایش درآمد، سودآوری و گسترش سازمان‌ خود تعیین کنیم؟

راهکارهای توسعه برند

خدمات مشاوره استراتژیک در حوزه «مدیریت توسعه برند»، به ارائه راهکارهایی در زمینه تعیین و بازتعریف جایگاه برند، تحلیل رقابت، چگونگی ورود به بازار، افزایش سهم بازار، شروع یک خط تولید جدید، بهینه‌سازی معماری برند، مدیریت بحران، ارزیابی فرصت‌های رشد بلند‌‌مدت و …می‌‌پردازد.

برای مشاوره استراتژیک بازاریابی با راهبر بازار در ارتباط باشید.

مدیریت گروه محصولات

خدمات مشاوره استراتژیک در حوزه «مدیریت گروه محصول»، به ارائه راهکارهایی در زمینه بهینه‌سازی معماری گروه محصول، تحلیل عملکرد گروه محصول، گسترش خطوط تولید، ورود به بازار گروه‌های محصول جدید، قیمت‌گذاری بهینه، متنوع‌سازی پیشنهادات محصول، نوآوری در محصول، ارزیابی فرصت‌های رشد بلند‌‌مدت و …می‌‌پردازد.

مدیرت کانال فروش

خدمات مشاوره استراتژیک در حوزه «مدیریت کانال‌های فروش»، به ارائه راهکارهایی در زمینه بهینه‌سازی استراتژی کانال‌های فروش، طراحی کانال فروش فراگیر، ورود به کانال‌های فروش جدید، ایجاد کانال فروش انحصاری، پایش عملکرد کانال، ارزیابی فرصت‌های رشد بلند‌‌مدت و …می‌‌پردازد.

برای مشاهده ابزارهای مشاوره استراتژیک بازاریابی در زمینه توسعه برند کلیک کنید.