Foot trafficking

Line
معنی:

پاخور

توضیح:

منظور از اصطلاح پاخور یا ترافیک پا، تعداد عابران پیاده‌ای است که در یک بازه زمانی معین وارد یک مکان خاص مانند یک فروشگاه خرده فروشی می‌شوند یا در اطراف آن رفت و آمد دارند. این یک معیار کلیدی در تحقیقات بازاریابی برای اندازه‌گیری پتانسیل مکان‌های فیزیکی است که می‌تواند در مقایسه با عملکرد آن بینش خوبی به محققان درباره وضعیت سازمان ارائه دهد.

بررسی داده‌های ترافیکی به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا استراتژی‌های بازاریابی را در جهت تغییر یا بهبود وضعیت مکان‌های فروشگاهی به کار گرفته و شکاف بین تلاش‌های بازاریابی آنلاین و رفتار مصرف‌کننده آفلاین را پر کنند. از جمله این تغییرات می‌توان به مواردی چون افزایش ساعات مراجعه، ارائه تخفیف در ساعات خلوت یا متمرکز کردن رویدادهای تبلیغاتی (Events) در زمان‌ها و مکان‌های پرتردد اشاره کرد.

مثال:

یک برند خرده‌فروشی آمریکایی به نام کاستکو (Costco) با بکارگیری داده‌های ترافیکی مربوط به چگونگی حرکت و توقف مشتریان بین راهروها و قفسه‌ها توانست با تغییر و بهبود در چینش محصولات فروشگاه، میزان محبوبیت این برند را بالا برده و شاهد نرخ بالای مراجعه مجدد مشتریان برای خرید از این فروشگاه باشد.