EPOS Data (Electronic Point of Sale)

Line
معنی:

داده‌های نقطه فروش الکترونیکی

توضیح:

داده‌های EPOS به اطلاعات مربوط به تراکنش‌های ثبت شده و تولید شده توسط یک درگاه نقطه فروش الکترونیکی(EPOS)  اشاره دارد. این سیستم‌ها، داده‌های دقیق فروش را جمع‌آوری می‌کنند و گزارش‌هایی ارائه می‌دهند که دیدگاه‌هایی را در مورد جنبه‌های مختلف یک کسب‌وکار، مانند میزان سودآوری، بهره‌وری کارکنان، ارقام سهام و اطلاعات اعتبار مشتری ارائه می‌کنند.

داده های EPOS به مالکان و مدیران امکان می‌دهد تا تصمیمات آگاهانه‌ای برای افزایش درآمد، کاهش هزینه‌ها و افزایش کارایی عملیاتی در کسب و کارشان اتخاذ کنند. علاوه بر این، سیستم‌های EPOS را می‌توان برای سازمان‌دهی سیستماتیک و خودکار فرآیندهایی مانند مدیریت سهام، طرح‌های وفاداری، حسابداری و تسهیلات بازاریابی سفارشی کرد.

مثال:

یکی از نمونه‌های استفاده از داده‌های EPOS برای تحقیق در یک نام تجاری معروف، از تسکو، یک خرده‌فروش چندملیتی مواد غذایی و کالاهای عمومی بریتانیایی است.

برند تسکو (Tesco) یک نام تجاری معروف به عنوان یک خرده‌فروش چندملیتی است که بیشتر بر فروش مواد غذایی و نوشیدنی‌ها تمرکز دارد. این برند از طریق سیستم EPOS خریدها و داده‌های کارت وفاداری مشتریان را ردیابی و به وسیله این داده‌ها استراتژی‌های بازاریابی خود را تدوین می‌کند. برنامه وفاداری این شرکت (Clubcard) ، اطلاعات دقیقی در مورد عادات خرید مشتریان، از جمله اینکه چه چیزی می‌خرند و چند وقت یک‌بار خرید می‌کند، جمع‌آوری می‌کند. این داده ها برای ایجاد کمپین‌های بازاریابی هدفمند و پیشنهادات شخصی به مشتریان، افزایش تجربه خرید و افزایش وفاداری آنها استفاده می شود.