Cross Category Synergy

Line
معنی:

هم‌افزایی متقابل

توضیح:

هم‌افزایی متقابل در تحقیقات بازاریابی به همکاری‌های استراتژیک بین گروه‌های کالایی در یک یا چند برند اشاره دارد که معمولاً با هدف ایجاد مشارکت‌های سودمند و دستیابی به بازارهای جدید انجام شده و می‌تواند اعتبار، اعتماد و وفاداری به برند را افزایش دهد.

این استراتژی شامل شناسایی گروه کالایی مکمل و همکاری خلاقانه از طریق تبلیغات مشترک، بسته‌بندی محصول، کمپین‌های مشترک و اقداماتی از این قبیل است که بیشتر در مورد محصولات زودمصرف (FMCG) به کار گرفته می‌شود.

علاوه بر این مشارکت‌های متقابل بین برندها می‌تواند منجر به تولید محصولات جدیدی شود که به ترجیحات در حال تحول مصرف‌کننده توجه داشته و مزیت رقابتی ایجاد می‌کند.

مثال:

یکی از نمونه‌های بارز هم‌افزایی متقابل بین برندهای معروف، همکاری بین چیپوتله(Chipotle)  برند فست فود زنجیره‌ای در مکزیک با ای ال اف (e.l.f) برند معروف لوازم آرایشی است.

در سال 2019، این دو برند اقدام به ایجاد یک خط تولید مشترک برای عرضه لوازم آرایشی با طرح‌های الهام گرفته از مواد غذایی مورد استفاده در چیپوتل کردند.

این همکاری مخاطبان جدیدی را برای هر دو برند به ارمغان آورد و به افزایش آگاهی و تعامل بیشتر مخاطبان با آنها کمک شایانی کرد.