معرفی Omniran

یکی از روش های تحقیقات کمی ، تحقیقات Omni bus است که در آن، جمع آوری اطلاعات (نظرسنجی ها) به صورت مصاحبه های تلفنی، رو در رو و یا آنلاین انجام می شود. در Omnibus ها برای هر دوره زمانی مشخص (مثلا هفتگی، ماهانه و یا غیره) در چارچوب یک پرسشنامه با تعداد سوالات تقریبا ثابت از نمونه آماری معرف جامعه بطور عام و جوامع خاص نظرسنجی انجام می شود. هر سوال به منزله صندلی های یک اتوبوس است که شرکتها می توانند تعدادی از آنها را برای خود رزرو نمایند. هر دوره نظرسنجی نیز در زمان مقرر و با پرسشهایی از شرکتهای مختلف که در یک فرم نظرسنجی چیده شده اند، اجرا می شود. (دقیقا مانند اتوبوس بین شهری که در زمان ثابت، با ظرفیت مشخص و مسافران گوناگون به حرکت در میاید!!)

شرکت تحقیقات بازاریابی راهبر بازار پیشرو در خدمات نوآورانه و تکنولوژیک برای اولین بار در ایران اقدام به اجرای تحقیق دوره ای Omnibus به روش آنلاین و تحت عنوان Omniran نموده است.

ویژگی‌های OmnIran

هم اکنون استفاده از زیرساختهای استفاده از این روش برای کلیه کسب و کارها میسر شده است. در این روش با وجودیکه هزینه های یک دوره نظرسنجی بین تعدادی از کسب و کارها تقسیم می شود ولی با رعایت محرمانگی اطلاعات، هر یک از سفارش دهندگان فقط گزارش سوالات سفارش خود را دریافت می کنند. از ویژگی های OmnIran میتوان به مواردی همچون دقت بالا، قیمت مناسف، نمونه آماری مناسب و عدم محدودیت زمان و مکان اشاره کرد. قابل ذکر است که OmnIran به روش آنلاین و توسط اپلیکیشن پولر و در روزهای چهارشنبه هر هفته به اجرا در می‌آید.

کسب اطلاعات بیشتر