Testing Effect

Line
معنی:

تاثیر آزمون

توضیح:

زمانی که اطیف متنوعی از اطلاعات مرتبط با یک موضوع به مرور مورد آزمایش و مطالعه قرار گیرند، کارآیی و یادآوری اطلاعات افزایش می‌یابد و به بازاریابان کمک می‌کند که درک عمیق‌تری را نسبت به مخاطبین خود به دست آورند. آزمون‌گیری مکرر  از یک موضوع،  می‌تواند به بهبود یادگیری و به خاطر سپردن اطلاعات کمک کند.

مثال:
  • تاثیر آزمون در آموزش زبان: یک شخص که می‌خواهد یک زبان جدید یاد بگیرد، ممکن است از اصول تست‌گیری برای بهبود یادگیری خود استفاده کند. به عنوان مثال،  می‌تواند لغات جدید را مطالعه کرده و سپس خود را آزمایش کند تا ببیند چقدر از آنها را یاد گرفته است. فرآیند مکرر آزمون و تلاش برای پاسخ دادن به سوالات به خاطر سپردن لغات را آسان تر می‌کند.
  • تاثیر آزمون در تبلیغات آنلاین: شرکت‌های تبلیغات آنلاین ممکن است از اثر آزمون در کمپین‌های تبلیغاتی خود بهره‌برداری کنند. آنها می‌توانند تبلیغات مختلفی را به گروه‌های کوچکی از مشتریان خود نمایش دهند و سپس با تجزیه و تحلیل، بهترین عملکرد را انتخاب کنند. این تست‌ها به آنها اجازه می‌دهد تا محتواها و راهبردهای اثربخش‌تری را شناسایی کنند و در نتیجه کمپین‌های موفق‌تری را برگزار کنند.