خانه  >  بلاگ >

اهمیت مدیریت داده در کسب ‌و کار

مدیریت داده‌ها اولین گام اساسی برای استفاده از داده‌ها در مقیاس بزرگ است. مدیریت داده بینش‌های مهمی را فراهم می‌کند، به مشتریان شما ارزش می‌دهد و نتیجه نهایی را بهبود می‌بخشد. تا پایان این مقاله با ما در راهبر بازار همراه باشید.

مزایای مدیریت داده موثر 

  • رؤیت‌پذیری (Visibility)

مدیریت داده‌ها می‌تواند رؤیت‌پذیری دارایی‌های داده سازمان شما را افزایش دهد. این امر باعث می‌شود افراد بتوانند به سرعت و با اطمینان اطلاعات مناسب را برای تجزیه و تحلیل خود پیدا کنند.

  • پایایی

با مدیریت داده‌های سازمان، فرایندها و خط‌‌ومشی‌های مناسبی برای استفاده و اعتمادسازی در داده‌ها ایجاد می‌کنید. این موضوع تصمیم‌گیری را آسان کرده و  خطاهای احتمالی را کاهش می‌دهد. با داده‌های معتبر و به‌روز، شرکت‌ها می‌توانند به طور مؤثرتر به تغییرات بازار و نیازهای مشتریان پاسخ دهند.

  • امنیت

مدیریت داده‌ها ـ با استفاده از ابزارهای احراز هویت و رمزگذاری ـ ریسک از بین رفتن، سرقت و نقض اطلاعات را کاهش می‌دهند. امنیت اطلاعات تضمین می‌کند که اطلاعات حیاتی شرکت پشتیبانی شده و در صورت عدم دسترسی به منبع اصلی قابل بازیابی است.

  • مقیاس پذیری

مدیریت داده‌ها به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا اطلاعات و موارد استفاده را با فرایندهای تکرارپذیر مقیاس‌بندی کنند تا داده‌ها و ابرداده‌ها به روز بمانند. هنگامی که فرآیندها به راحتی قابل تکرار هستند، سازمان شما می‌تواند از هزینه‌های غیر ضروری تکراری جلوگیری کند، مانند تحقیقاتی که کارمندان بارها و بارها انجام می‌دهند.

مدیریت داده‌های سازمان و چالش‌ها

از آنجا که مدیریت داده نقش مهمی در اقتصاد دیجیتالی امروز دارد، مهم است که سیستم‌هایتان ـ برای برآوردن نیازهای داده سازمان شما ـ تکامل یابند. نرم افزارهای مدرن مدیریت داده باید چالش‌های زیر را مدیریت کنند:

  • افزایش حجم داده‌ها

بخش‌های مختلف سازمان به داده‌های متفاوتی دسترسی داشته و نیازهای خاصی دارند. مدل‌های سنتی به فناوری اطلاعات نیاز دارند تا داده‌ها را برای هر مورد استفاده آماده کرده و سپس پایگاه داده‌ها یا فایل‌ها را نگهداری کند. هرچقدر داده‌های بیشتری را گرد‌آوری کنید، از آن‌ها بیشتر غافل می‌شوید و از محل و نحوه استفاده از آن‌ها بی‌اطلاع خواهید ماند.

  • نقش‌های جدید برای تجزیه‌و‌تحلیل

از آنجا که سازمان‌های امروزی به تصمیم‌گیری داده‌ محور متکی هستند، افراد بیشتری به داده‌ها دسترسی دارند و آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند. این افزایش تعداد مشکلاتی مانند عدم یکپارچگی در دسته‌بندی و نامگذاری داده‌ها، ساختار داده‌ها و غیره را به وجود می‌آورد. به‌علاوه اگر زمان و تلاش زیادی برای تبدیل داده‌ها لازم باشد، تجزیه و تحلیل اتفاق نمی‌افتد و ارزش بالقوه آن داده‌ها کاهش یا از بین می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب بلاگ

برای تنظیم وقت جلسه مشاوره تحقیقات بازار
فرم درخواست را تکمیل کنید.

برای تنظیم وقت جلسه مشاوره تحقیقات بازار
فرم درخواست را تکمیل کنید.