خانه  >  بلاگ >

تفاوت ریتارگتینگ و ریمارکتینگ : هدف گذاری مجدد یا بازاریابی مجدد؟

ریتارگتینگ (Retargeting) و ریمارکتینگ (Remarketing) یا به فارسی هدف‌گذاری مجدد و بازاریابی مجدد هر دو روش‌هایی هستند که در یک برنامه‌ریزی بازاریابی هدفمند مورد نیاز اند. این دو روش کمک می‌کنند که شما مشتریان قدیمی خود را حفظ و آن‌ها را مجاب کنید که بازهم از شما از خرید کنند. همچنین این امکان را به شما می‌دهند که علاقه‌مندان به محصول یا خدمت خود را به مشتری خود تبدیل کنید. تا پایان این مقاله با ما در راهبر بازار همراه باشید.

هدف‌گذاری مجدد یا ریتارگتینگ چیست؟

هدف‌گذاری مجدد یا تارگت کردن مجدد، فرآیند شناسایی افرادی است که در خصوص برند شما اقداماتی را به صورت آنلاین انجام داده‌اند (مثلاً از وب سایت یا نمایه اجتماعی شما بازدید کرده‌اند). پس از شناسایی، این افراد در معرض تبلیغات دیجیتال شما قرار می‌گیرند به این شکل که تبلیغات شما در سایت‌هایی که فرد بازدید می‌کند به او نمایش داده می‌شوند.

بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ چیست؟

بازاریابی مجدد به فرآیند دستیابی به مشتریان فعلی یا گذشته و جذب مجدد آنها (بر اساس خریدها یا اقدامات قبلی آنها) گفته می‌شود. بازاریابی مجدد معمولاً از ایمیل برای ارتباط مجدد با مخاطبان استفاده می‌کند. داشتن لیست ایمیل مشتریان برای بازاریابی مجدد الزامی است، در حالی که برای هدف‌گذاری مجدد نیازی نیست. در این استراتژی می‌توانید با استفاده از ارسال ایمیل‌های جشنواره‌ها، کدهای تخفیف و پیامک‌های تبریک و تبلیغات، مشتریان گذشته خود را به خرید مجدد ترغیب کنید.

نقاط اشتراک و تفاوت ریتارگتینگ و ریمارکتینگ

هدف‌گذاری مجدد و بازاریابی مجدد اهداف یکسانی دارند .مهم‌ترین هدف این دو استراتژی افزایش نرخ تبدیل به‌وسیله تعامل دوباره با کاربر است. از دیگر نقاط اشتراک این دو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مخاطبانی را هدف قرار می‌دهند که از قبل از برند شما آگاه هستند.
  • مخاطبانی که به احتمال زیاد از شما خرید می‌کنند را جذب می‌کنند.
  • به ایجاد آگاهی و شناخت پایدار از برند کمک می‌کنند.

در خصوص تفاوت ریتارگتینگ و ریمارکتینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هدف‌گذاری مجدد در درجه اول از تبلیغات پولی برای جذب مجدد مخاطبانی که از وب سایت یا پروفایل‌های اجتماعی شما بازدید کرده‌اند استفاده می‌کند. در حالی که بازاریابی مجدد در درجه اول از ایمیل برای جذب مجدد مشتریان قبلی که قبلاً با نام تجاری شما تجارت کرده‌اند استفاده می‌کند.
  • با ریتارگتینگ به کاربرانی که یک بار با سایت شما در تعامل بوده‌اند، خارج از سایت شما دسترسی پیدا می‌کنید.
  • با ریمارکتینگ به کاربرانی که از آن‌ها اطلاعاتی دارید پس از تعامل با سایت دسترسی پیدا می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب بلاگ

برای تنظیم وقت جلسه مشاوره تحقیقات بازار
فرم درخواست را تکمیل کنید.

برای تنظیم وقت جلسه مشاوره تحقیقات بازار
فرم درخواست را تکمیل کنید.