خانه  >  بلاگ >

مزایا استفاده از بازاریابی مناسبتی در کسب و کار
بازاریابی مناسبتی

بازاریابی مناسبتی (Occasion-based marketing ) اقدامی است برای تبلیغ برند، محصول یا خدمت در یک مناسبت خاص.  این کمپین‌های بازاریابی از مناسبت‌ها استفاده می‌کنند و اغلب به مشتریان تخفیف‌های ویژه‌ای ارائه می‌دهند تا آن‌ها را تشویق به خرید کنند. در ادامه به بررسی مهم‌ترین مزایای بازاریابی مناسبتی می‌پردازیم. تا پایان این مقاله با ما در راهبر بازار همراه باشید.

  • ایجاد نیاز شدید در مشتری

بازاریابی‌مناسبتی از دو روش قانع کننده در بازاریابی بهره می‌برد : فوریت (Emergency) و فومو (Fomo).

بازاریابی فوری به دلیل ماهیت موقتی مناسبت‌ها، به شما این امکان را می‌دهد تا فروش بیشتری داشته باشید یا محصولات و یا خدمات ویژه‌ای را ارائه دهید که تنها تا پایان آن مناسبت دوام خواهند داشت و احساس فوریت را در مشتریان بالقوه ایجاد می‌کند.

بازاریابی فومو (Fear of missing out) از حس طبیعی ترس از جا ماندن در انسان، برای کمک به تشویق مشتریان برای خرید استفاده می‌کند.

  • افزایش آگاهی از برند

آگاهی از برند معیاری برای اندازه‌گیری شناخت مردم از کسب و کار و محصولات یا خدماتی که ارائه می‌کنید است. بازاریابی مناسبتی به جلب توجه افراد به کسب و کارتان کمک می‌کند.

  • ایجاد ارتباطات واقعی

بازاریابی مناسبتی به شما کمک می‌کند تا انتظارات مخاطبان خود را برآورده کنید، از طریق احساسات با آنها ارتباط برقرار کنید به‌گونه‌ای که باعث ایجاد روابط و وفاداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب بلاگ

برای تنظیم وقت جلسه مشاوره تحقیقات بازار
فرم درخواست را تکمیل کنید.

برای تنظیم وقت جلسه مشاوره تحقیقات بازار
فرم درخواست را تکمیل کنید.