حوزه مصرف کننده

یکی از رایج‌ترین مطالعات در راهبر بازار تحقیق در حوزه مشتریان/مصرف‌کنندگان است. به طور متوسط در طی یک سال بیش از ۳۰۰ هزار مصاحبه به روش کمی و بیش از صدها واحد بررسی کیفی در حوزه گروه های مختلف مصرف‌کنندگان و یا مشتریان محصولات و برندها در تهران، شهرهای بزرگ و نیز بسیاری از شهرها دیگر و حتی روستاهای کشور انجام می‌شود.

بررسی محصول

گوناگونی قومیت در ایران و تفاوت‌های فرهنگی و منطقه‌ای باعث شده تا میزان استقبال از محصولات به طور معناداری در مناطق مختلف ایران متفاوت باشد. این چالش همواره مدیران محصول یا بازاریابان را بر آن می‌دارد که برای پاسخ‌گویی به سؤالات مختلف در خصوص محصولات خود و در راستای خدمات مطالعاتی تحقیقات بازاریابی تحقیق نمایند.

بررسی پیرامون برند

این روزها تحقیق پیرامون جایگاه و بررسی سلامت برند یکی از پرمخاطب‌ترین گونه‌ی خدمات مطالعاتی تحقیقات بازاریابی در جهان است، در راهبر بازار نیز بررسی سلامتی برندها در مقایسه با رقبا یکی از پر تکرار ترین مطالعات است. این تیم پژوهشی با آموخته های خود از همکاری نزدیک با کانتار و تجارب ارزنده اجرای بیش از 40 مطالعه طی 4 سال اخیر خدمات منحصر بفردی را در این خصوص با عنوان BranZ ارائه می دهد.

بررسی قیمت

تیم اقتصادی و آماری راهبر بازار برای تحلیل‌های قیمت‌گذاری بر اساس نوع محصول و موضوع مورد مطالعه از مدل‌های متعدد نظیر:

  •  تحلیل متقارن Conjoint Analysis
  • مدل Van Westendorp price sensitivity
  • مدل Gabor-Granger
  •  و…

 این تیم قادر است مدل‌های مناسبی را با نرم‌افزار SPSS  و SAWTOOTH طراحی نمایند.

بررسی کانال های توزیع

کانال‌های توزیع، به‌عنوان پل ارتباطی بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، نقش کلیدی در فروش و بازاریابی دارند. اطلاع دقیق از تعاملات بین آنها می‌تواند در توسعه بازارها بسیار موثر باشد. ساختار دوگانه سنتی و مدرن حاکم در بازار ایران اهمیت مطالعه در حوزه کانال‌های توزیع را دوچندان می‌کند. شرکت راهبر بازار با تجارب متعدد خود از سرشماری‌های مختلف نقاط فروش (census)، مصاحبه های کمی ساختاریافته و کاملا تشریحی و کیفی (عمیق) با خرده‌فروشان، عمده‌فروشان و سایر عوامل، ظرفیت بسیار مناسبی برای ارائه خدمات خاص این حوزه فراهم کرده است.

بررسی تبلیغات

سهم بالایی از بودجه‌های بنگاه‌های اقتصادی صرف هزینه‌های تبلیغاتی آنها می‌شود. آیا قبل از صرف هزینه، برای سنجش اثر آنها مطالعه ای شده است؟ آیا تبلیغات طراحی شده، مفاهیم مورد نظر تیم بازاریابی را بدرستی منتقل می کند؟ و سوالاتی زیادی که معمولا جزو دغدغه های صاحبان کسب و کارها است. این موسسه ابزارهای تخصصی برای خدمات مطالعاتی تحقیقات بازاریابی و مدلهای اختصاصی متعددی برای این نوع مطالعات دارد.

مطالعه رسانه

با توجه به هزینه‌های بسیار بالای برخی رسانه‌های کلاسیک و نیز روند روبه‌رشد رسانه‌های دیجیتال در دنیا و ایران، توازن بین این دو گروه در اغلب برنامه‌های بازاریابی و تبلیغات به گونه‌ای متفاوت از گذشته شده است. در راهبر بازار مطالعات مختلفی به طور مستقل و نیز با همکاری کانتار در این خصوص انجام شده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به Connected Life اشاره کرد.

مطالعات اسنادی

در گذشته، شرکت‌ها برای دستیابی به داده‌های ثانویه عموماً ساعت‌های زیادی را در کتابخانه سپری می‌کردند. این روزها با وجود اینترنت، دسترسی به منابع تا حدی آسان‌تر شده است، اما تعدد منابع و نامعین بودن کیفیت و صحت آنها، کار دستیابی به اطلاعات ثانویه قابل اعتماد را به گونه‌ای دیگر مشکل ساخته است. رویکرد محرمانه‌گونه به اطلاعات ثانویه در سازمان‌های ایرانی نیز مشکلی به مشکلات شرکت‌ها برای دستیابی به اطلاعات ثانویه قابل استفاده افزوده است.
کارشناسان راهبر بازار با تکنیک‌های به‌روز جستجو آشنایی داشته و با مجوز‌های لازم قادرند اطلاعات موردنیاز مشتریان خود را به روش های مناسب و در منابع فیزیکی و مجازی به دست آورند.