خانه  >  بلاگ >

تاثیر هوش مصنوعی بر نگهداشت مشتری در سال ۲۰۲۴

عرصه پویا عملیات تجاری به لطف تکامل سریع هوش مصنوعی (AI) تغییرات عمیقی را تجربه می‌کند. تاثیر هوش مصنوعی بر نگهداشت مشتری برای یک محصول یا خدمت در حدی است که به راحتی می‌توان خواسته‌ها، علایق و شکایات مشتری نسبت به محصول یا کالا را بررسی کرد و بر اساس آن پیش رفت. تا پایان این مقاله با ما در راهبر بازار همراه باشید.

امروزه، هوش‌ مصنوعی در جنبه‌‌های مختلف، از جمله شخصی‌سازی تجربیات، پیش‌بینی نرخ ریزش و خودکارسازی وظایف خدمات مشتری، گام‌های مهمی برداشته است.

 

تجزیه و تحلیل پیشگو: ابزار کلیدی هوش مصنوعی برای کاهش ریزش مشتریان

تطبیق‌پذیری هوش مصنوعی به توانایی آن برای پیش‌بینی ریزش مشتری گسترش می‌یابد.  با پردازش داده‌های مشتری مانند تاریخچه خرید، فعالیت حساب، و تعامل با رسانه‌‌های اجتماعی، هوش مصنوعی می‌تواند مشتریانی را که در معرض از دست رفتن هستند شناسایی کند.

 

خودکارسازی خدمات مشتری با هوش مصنوعی

پتانسیل هوش مصنوعی بیشتر در اتوماسیون وظایف خدمات مشتری مانند پاسخ به سوالات متداول، حل مشکلات و ارائه پشتیبانی عمومی به نمایش گذاشته می‌شود. چنین اتوماسیونی نه تنها کارایی را افزایش می‌دهد. بلکه به نمایندگان خدمات مشتری اجازه می دهد تا با مسائل پیچیده‌تری مانند شکایات اساسی مشتری برخورد کنند و به دنبال راه حلی درست برای آن باشند.

نتیجه آن یک مزیت دوگانه است :  خدمات عالی به مشتریان که کلید نگهداشت مشتریان است + فرآیند عملیاتی بهبود یافته برای مشاغل

 

مزایای استفاده از هوش مصنوعی برای نگهداشت مشتری

ظهور فناوری هوش مصنوعی مزایای زیادی در حوزه نگهداشت مشتری به ارمغان آورده است، از جمله :

  • بهبود تجربه مشتری
  • کاهش ریزش مشتری‌ها
  • افزایش وفاداری مشتری

در ادامه با دو مثال به بررسی این موضوع که چگونه برخی از شرکت‌‌های بزرگ، هوش مصنوعی را در فعالیت‌های خود در سال ۲۰۲۴ ادغام کرده‌اند و با این روش تأثیر قابل توجهی را بر نگهداشت مشتری اعمال کردند می‌پردازیم.

  • آمازون (Amazon)

این غول خرده‌ فروشی از هوش مصنوعی برای شخصی‌‌سازی توصیه‌ های محصول استفاده می‌کند، اطمینان حاصل می‌کند که اقلامی به مشتریان ارائه می‌شود که به احتمال زیاد به آنها علاقه دارند، رضایت مشتری و وفاداری را افزایش می‌دهد.

  • تسلا (Tesla)

سازنده خودروهای الکتریکی از هوش مصنوعی برای تقویت ویژگی خلبان خودکار خود، افزایش ایمنی و کاهش تصادفات، ارتقای رضایت مشتری و نگهداشت آن استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب بلاگ

برای تنظیم وقت جلسه مشاوره تحقیقات بازار
فرم درخواست را تکمیل کنید.

برای تنظیم وقت جلسه مشاوره تحقیقات بازار
فرم درخواست را تکمیل کنید.